O autorce

profilowe

Jestem grafikiem-samoukiem i pochodzę z pięknego Białegostoku. Rysowanie jest częścią mojego życia, to zajęcie towarzyszy mi od dziecka.

W naszym domu każdy miał swoje artystyczne hobby: tata nie rozstawał się z lustrzanką, a mama wyszywała i rysowała. W takim środowisku zainteresowanie sztuką i rysunkiem przyszło mi bardzo naturalnie. Rodzice zachęcali mnie i moją siostrę bliźniaczkę do różnych zajęć plastycznych, a my z zapałem zapełniałyśmy kartki zeszytów (a niekiedy także ściany mieszkania) ilustracjami. Przyznam się, że nigdy nie szkoliłam się w rysunku, nie chodziłam do szkoły plastycznej i wszystkiego nauczyłam się sama. To jest moim zdaniem najlepsza metoda!

Poza rysowaniem lubię spędzać czas przy książce, filmie albo po prostu na spacerze z córką i mężem lub zabawie z naszymi kotami. Od najmłodszych lat uwielbiam też gry planszowe i konsolowe. Swoją pasję dzielę z mężem, oboje lubimy zarówno sprzęt spod znaku Playstation jak i Xbox, a na domowych imprezach i w gronie przyjaciół najlepiej sprawdza się Wii i Wii U. Regularnie spotykamy się też ze znajomymi na planszówkowych rozgrywkach.

Moje „nie-kocie” grafiki prezentuję na stronie www.pikselowo.com. Zajmuję się również szeroko pojętą grafiką komputerową.

Moja siostra bliźniaczka Karolina również uwielbia rysować. Miłość do artystycznych zajęć wyniosłyśmy z rodzinnego domu, w którym każdy miał jakieś kreatywne hobby. Nie zwlekajcie dłużej i wybierzcie się w podróż do bajecznie kolorowych, magicznych światów, które powstały spod ręki mojej siostry. Koniecznie odwiedźcie jej portfolio: kolorowomi.com.pl i stronę na facebooku <3

Wybrane osiągnięcia:

2017 – Wykonanie grafiki do kalendarza „Kotomalunki 2017 (Fundacja Kot) oraz kalendarza „Koci kalendarz 2017″ (KOTY z Grochowa i Targi Designu WZORY)

2016 – Wykonanie grafiki do kalendarza „Kotorysunki 2016 (Fundacja Kot)

2015 – Wykonanie grafiki w ramach akcji WWF Polska „Koty dla Tygrysa”

2015 – Wykonanie grafiki do kalendarza „Kotografika 2015. Bo koty są dla ludzi z wyobraźnią” (Fundacja Hospicjum Dla Kotów Bezdomnych)

2013 – Wykonanie grafiki na okładkę debiutanckiej płyty Leny Romul

2012 – Wykonanie plakatu drugiej edycji targów mody i rękodzieła YARD SALE CRACOW

2012 – Projekt kopert i plakatów POKA POKA 

2010 – Wykonanie kartki sylwestrowej dla Galerii IllustrateYourself 

2006 – Współtworzenie projektu „Pieces project – Pieces Book 1″ – komiksu, który zdobył Światowy Rekord Guinnessa w kategorii “Most contributors to a published comic book” 

2009 – Wystawa prac w ramach Festiwalu Kultury Niezależnej – Underground.pl (12-17.10.2009)

2008 – Główna wygrana (skuter Vespa) w konkursie SCOOTER ART PROJECT organizowanym przez firmę odzieżową HOUSE. (23.06.2008)

2004, 2007 – Moje prace zostały kilkakrotnie wyróżnione w galerii internetowej deviantart.com

Wybrane publikacje:

2014 – Prezentacja prac i sesja zdjęciowa w magazynie „Moje Mieszkanie” w ramach artykułu „Sztuka transferu”

2014 – Prezentacja prac w magazynie „Moje Mieszkanie” w ramach akcji „Kobieta z Pasją”

2012 – Wywiad i publikacja prac w czasopiśmie SEZON

2005 – Publikacja prac w magazynie EXKLUSIV, jako wyróżnienie w konkursie GrafEX. (09/2005)

2004 – Wywiad i publikacja prac w magazynie dla miłośników japońskiej popkultury – „MANGAzyn”. (6-7/2004)